V každodenním životě se setkáváme s různými faktory a vlivy, z vnějšího a vnitřního prostředí, které mají negativní dopad na Vaší celkovou pohodu a zdravotní stav.

Tyto negativní vlivy způsobují nerovnováhu v homeostáze. Což je schopnost  udržovat optimální vnitřní podmínky organismu. Narušení vnitřní rovnováhy může vést k nemocem. Masážní technika AromaTouchTM napomáhá zase vše uvést do rovnováhy a minimalizuje dopad negativních vlivů.

Hlavní oblasti působení AromaTouchTM

Masážní technika AromaTouchTM působí v následujících oblastech:

  • uvolnění stresu
  • posílení imunity
  • redukce zánětlivých procesů v těle
  • obnovení rovnováhy autonomního nervového systému

pro každou oblast jsou vybrány oleje nebo směsi, které napomáhají obnovovat rovnováhu.

aroma 3

Uvolnění a odstranění stresu

Co je to stres? Nejrůznější systémové změny, kterými naše tělo reaguje na vzniklé obtíže psychického a fyzického rázu ( přepracovanost a nedostatek odpočinku, emocionální úzkost, špatná výživa, patogenní mikroorganismy, apod. ).

Dlouhotrvající a chronický stres ovlivňuje velmi negativně imunitní systém.

Pro tuto oblast a v této fázi  se používají se používají oleje: Levandule a směs olejů BalanceTM.

Redukce toxické zátěže a posílení imunity

Naše tělo se každý den vyrovnává s náporem různých patogenních mikroorganismů a toxinů. Tělo se snaží o jejich eliminaci a tím se vyčerpává.

V této fázi se používají oleje Melaleuca ( Tea tree ) a směs olejů OnGuardTM.

Oleje použité v této fázi vynikají schopností redukovat škodlivé mikroorganismy a neutralizovat volné radiály.

Redukce zánětlivých procesů v těle

Zánět je přirozená reakce imunitního systému, tělo tak vzdoruje infekci nebo opravuje poškozené tkáně. Zánět většinou provází zčervenání, otok, horkost nebo bolest.

Chronický zánět ale způsobuje ničení další okolních tkání a oslabuje tělo bolestí. Stres a chronické záněty vedou ke vzniku imunologické dysfunkce.

Oleje pro tuto fázi jsou směs AromaTouchTM a směs DeepBlueTM.

Obnovení rovnováhy autonomního nervového systému

Nerovnováha autonomního nervového systému má negativní dopad na naše zdraví, proto je její obnovení velmi důležité.

Autonomní nervová soustava ( ANS ) je součástí periferního nervového systému, jehož úkolem je udržovat optimální vnitřní podmínky organismu ( Homeostázu ). Soustava se sestává z nervů, které jsou spojeny se svaly, orgány, tkáněmi a systémy, které nevyžadují naši vědomou kontrolu.

ANS má dvě části

  • parasympatický
  • sympatický

je třeba zajistit aby tyto dva systémy, dvě části ANS, pracovali v součinnosti.

Pro tuto oblast se používají oleje Wild Orange ( planý pomeranč ) a Peppermint ( máta peprná ).

Masážní technika AromaTouchTM

Celá procedura trvá přibližně jednu hodinu. Aplikují se vybrané esenciální oleje v čistém a neředěném stavu přímo na záda a chodidla.

Masážní postup vychází z poznatků a znalostí východní a západní medicíny, které jsou spojeny s působením éterických olejů a sestavil ho uznávaný odborník v oboru aromaterapie Dr. David Hill.

Čisté esenciální oleje doTERRA, kterou jsou při AromaTouchTM masáži používány, jsou označované jako CPTG ( Certified Pure Therapeutic Grade® ) – certifikované, čisté oleje terapeutické třídy.

Nechte se zlákat k AromaTouchTM masáži a zažijte na sobě vliv dlouhodobě a hluboce působících účinků esenciálních olejů doTERRA.