Už jste se naučili relaxovat? Umíte si odpočinout a alespoň na chvilku vypnout od všude přítomného stresu? Skvělým způsobem jak se odreagovat jsou relaxace pomocí masáže. Blahodárné účinky masáže, při které si člověk skvěle odpočine a zregeneruje nejen své tělo, ale i mysl, jsou prověřené už po staletí. Zbavují únavy, napětí i stresu a uleví i od bolestí zad nebo krční páteře.

Po kvalitní masáži se budete cítit doslova jako znovuzrození. I když vás zrovna nic nebolí, dopřejte si psychický odpočinek a léčivou sílu doteku. Dokáže odstranit stres nahromaděný po celém pracovním týdnu, nebo náročném období.

Spousta vědeckých studií již dokázala, že při masáži dochází ke snížení hodnot stresových hormonů. Na to navazuje i zlepšení imunitního systému. Lidské tělo ve stresových situacích, produkuje stresové hormony, které následně ničí buňky, starající se o údržbu obranyschopnosti lidského organismu. Pravidelnou masáží můžete předcházet nemocem spojeným s oslabením imunity.

Pomoc při bolesti

Máte sedavé zaměstnání? Bolí vás kyčle, máte bolesti v kříži, nebo vás zlobí krční páteř? Pokud velkou část pracovní doby trávíte v sedě, nečinností svalů dochází k jejich stahování a tuhnutí. Následně jsou svaly nejen ztuhlé, ale vznikají v nich zatvrdliny, způsobující bolesti v různých částech zad, hlavy nebo i krku. Ztuhnutí šíje zná asi každý. Masáž umí bolesti úspěšně odstranit.

Jak si vybrat

Na trhu je nyní velké množství různých masáží a je velmi těžké se v nich vyznat, pokud s nimi nemáte žádné zkušenosti. Umění výběru, aby se masáž neminula účinkem, je základem následného účinku. Mezi základní a tradiční druhy masáže, se kterými se setkáte, patří klasická, reflexní nebo třeba masáž lávovými kameny. Velmi oblíbené jsou také aromaterapeutické či thajské masáže. Můžete vyzkoušet také kouzlo masáží medových, pivních nebo čokoládových. A v neposlední řadě jsou k dispozici i různé masážní přístroje.

Pokud navštívíte maséra a svěříte se mu se svými potížemi, určitě vám dokáže poradit, kterou masáž zvolit přímo na vaše potíže. Svěřte se do rukou odborníků a zařaďte masáže do svého života. Určitě oceníte příliv energie a osvěžující pocit fyzického i psychického uvolnění, který se pod rukami maséra dozajista dostaví. 

 

Potřebujete poradit? Chcete si vybrat masáž? Objednat se na terapii? Napište mi, ráda Vám odpovím a poradím s výběrem. Pište na mail:  dagmarsv@seznam.cz