úvodní sada

Poznejte kouzlo esenciálních olejů doTERRA. Ideální začátek je Indroductory Kit – Úvodní sada. Levandule – citron – máta.

Jak sadu použít…

Lemon – citron

citronTomuto oleji se někdy přezdívá tekuté zlato. Jeho užití je všestranné. Tato esenciální  elektrárna  je  jedinečná  v  tom,  že  se  nevyrábí  destilací  vodní parou, ale lisováním za studena, aby se uchovaly všechny delikátní složky.
  Citron má mnoho využití.

 • Je antiseptický
 • Zlepšuje krevní oběh.
 • Je skvělým antibakteriálním prostředkem.

Pokud trpíte dýchacími infekcemi nebo záněty, může být pro vás citron vhodnou volbou. Jeho příjemné, sladké aroma odlehčí náladu a pročistí prostředí.

Nejsnadnějším způsobem jeho využití je rozptýlení pomocí difuzéru nebo přímou inhalací z vlastních dlaní. Citronový olej můžete nanášet na plosky chodidel nebo přidat do sklenice vody a vypít. Má očistné a energetizující schopnosti.

Levander – levandule

levanduleLevandule je jedním z nejznámějších esenciálních olejů na planetě. Její
účinky jsou mnohostranné.

 

Můžeme ji použí:

 • ke zklidnění popálenin
 • na regeneraci buněk.
 • pomáhá navodit klidný spánek a
 • tiší bolest při ranách a odřeninách.

Levandule je adaptogen (podobně jako peppermint). Znamená to, že se dokáže  přizpůsobit  potřebám  těla  a  za  svého  velmi  komplexního  složení uvolní  pouze  ty  složky,  které  daný  člověk  potřebuje.  Může  tedy  někoho zklidňovat, jiného energetizovat a posilovat.

Pomáhá také ostatním olejům, aby  dobře  spolupracovaly.  Propojuje  a  pozvedá  všechny složky  tak,  aby přinášely  maximální  užitek  všem  tělesným  systémům.  Dokáže  modulovat náladu, ulevuje při úzkostech.  Pomáhá při hojení ran a při poškození tkání, zejména při popáleninách. Známé je také její použití při sezónních alergiích.
Levandule má všestrannou, neagresivní povahu. Její použití je bezpečné a  snadné.  Můžeme  ji  rozptylovat  do  vzduchu  nebo  aplikovat  lokálně,  její účinky pomáhají tělu, mysli i duchu.

Peppermint – máta peprná

mátaMátový olej obsahuje více než 300 různých složek a až 1000 mikročástic, které vytvářejí mistrovské dílo synergie. Díky této komplexnosti působí na fyzický i mentální systém těla.
Peppermint je jedním z nejsilnějších adaptogenů (podobně jako levandule). Dokáže se přizpůsobit potřebám našeho těla. Má 142 možností použití. Z jeho složek má 200 chladivé účinky, 100 relaxační a 50 hřejivé. Uvolní se vždy to, co člověk v danou chvíli potřebuje.
Aktivním komponentem je zde menthol, který stojí za léčivými vlastnostmi máty,  zatímco jeho  oživující  aroma  způsobují  estery.  Peppermint  je  znám svými  relaxačními  účinky. Mentol  brání  kontrakci  svalů  tím,  že  blokuje proudění kontrakčních signálních iontů do svalových buněk.
Lokální aplikace peppermintu obvykle vyvolává dlouhotrvající chladivý pocit na kůži tím, že stimuluje nervy, které přenášejí vnímání chladu. Dochází tak k blokování nervového přenosu nepříjemných pocitů a bolesti.

Peppermint můžeme vetřít na spánky při bolestech hlavy, působí na ochlazení mysli i svalů.

IntroKit doTerra - úvodní sada

IntroKit – úvodní sada

Moje tajné tipy pro použití úvodní sady

Esenciální oleje doTERRA se dají použít nejen pro rozvoj těla a duše, ale mají výborné využití v celé domácnosti, například při vaření.

Lemon

 • Citronovým  olejem  ochutíte  koláče,  bublaniny, sušenky, limonádu
 • Ryby a zelenina: Pečený losos s chřestem a citronem, ústřice s citronem, zelenina s citronem (prospěje zejména brokolici), nebo skvělý salát.
 • Skladování: Citronový olej můžete nastříkat na nakrájené ovoce, které tím uchováte čerstvé až do podávání.

Levander

 •  Zákusky k nakousnutí. Levandule je skvělou přísadou do borůvkového nebo banánového koláče, do citronovo-levandulových sušenek, k pečenému lososu, do levandulových muffinů, sušenek a do mnoha dalšího.
 • Nové  chuťové  tóny  pro  sladidla.  Levandulí  můžete  nahradit  vanilkové aroma (v krémech a sladidlech).
 • Použijte ji na polevy, přidávejte do medu, kterým sladíte čaj nebo přípitek, můžete ji nakapat i do javorového sirupu.

Peppermint

 • Dorty  a  zákusky.  Peppermintová  zmrzlina,  poleva  na  dorty,  zákusky, sladké tyčinky. Neodolatelné.
 • Nápoje. Peppermintová voda s ledem, peppermintový čaj, horká čokoláda. Vynikající.