Co je hyperaktivita

Hyperaktivita je neschopnost delší dobu udržet pozornost na určitou aktivitu a nemožnost zůstat v klidu. Mluvíme o hyperkinetické poruše neboli ADHD syndromu ( zkratka z anglického Attention Deficit Hyperactivity Disorder )

Hyperaktivita se rozpozná v mladším školním věku. Ve škole začne vadit, že dítě nedává pozor, zapomíná úkoly, ztrácí své věci, přeskakuje od jedné činnosti ke druhé, nudí se, má problém postupovat podle instrukcí, chce všechno dělat po svém, nedokáže být v klidu na jednom místě, neposedí, musí se vždycky pohybovat, hrát si s něčím, ruší při hodině, musí neustále mluvit.

Hyperaktivita je porucha mozkové činnosti. K takovým dětem by se mělo přistupovat individuálně.

Příčiny hyperaktivity

Teorií je velmi mnoho jak hyperaktivita vzniká. Může to být dědičné. Když je v rodině někdo s touto poruchou, je větší šance, že dítě bude postiženo. Dále jsou v podezření škodliviny, s nimiž se matka dostala do kontaktu během těhotenství. Nebo tato porucha může být následkem předčasného porodu a nebo špatně fungující vztahy v rodině.

Hyperaktivita a její důsledky

S touto poruchou jsou často spojené poruchy

  • čtení
  • psaní
  • počítání.

Společně s těmito poruchami se můžou projevit některé duševní nemoci jako úzkosti, deprese, poruchy chování.

Pomoc dětem s hyperaktivitou esenciálními oleji doTERRA

doTerra In tunePro hyperaktivní děti a děti s poruchou pozornosti je výborná směs In Tune – směs soustředění.

Složení: Amyris (Antilský santal), Pačule, Kadidlo, limetka, Ylang Ylang, Santal, Heřmánek římský

Pečlivě vybrané složky pro jejich schopnost zvýšit pozornost a podporovat zdravé myšlenkové procesy. Směs doTERRA InTune pomáhá těm, kteří mají problémy se soustředěním na úkol a udržením pozornosti.

Psychické působení

zklidňuje mysl a navozuje stav vnitřního klidu, ztišuje a uzemňuje duševní síly. Přivádí k soustředění se na daný úkol a na dokončení, než se pustí do dalších činností.

Tato směs jemně vede k plnému uvědomování si svého fyzického těla a fyzického okolí. Její stabilita a uzemňovaní podporuje zdravé propojení těla a mysli.

Poučení na závěr

Hyperaktivita je porucha, která se nedá vyléčit za krátkou dobu. Je to běh na dlouhou trať.